Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
12.11.2011

Polsko - ČR 2:3 příprava muži, 2011

Druhé přípravné utkání české reprezentace mužů s družstvem Polska v přípravě na kvalifikaci pro OH Londýn 2012.

logo

Trenér Anastasi se rozhodl na dnešní utkání vyslat na hřiště jinou sestavu než včera. Na nahrávce začal Zygadlo, na přihrávce Kurek a Winiarski, na bloku Nowakowski a Czarnowski, na univerzálu Bartman a libero Zatorski.

Utkání tříbodovým vedením začali hosté. Bílo-červení v této pasáži hodně chybovali. Za stavu 2:7 požádal trenér Anastasi o taijm. Po prvním technickém tajmu Poláci začali bodovat. Bránily jim v tom dobré bloky Čechů, přes které se poláci nebyli schopni dostat. Winiarského na hřišti nahradil Kubiak. Tři chyby v řadě hostů a Poláci snížili na rozdíl jednoho bodu 12:13. Vyrovnání zařídil dobrým blokemKubiak 17:17 a blok Żygadły přivedl domácí do vedení 19:18. V koncovce setu byla hra vyrovnaná, s velkým množstvím chab. Set po útoku Platenika vahráli Češi 26:28.

Začátek druhého setu byl zarovnaný do prvního TT ve kterém Poláci prohrávali 7:8. Po tajmu Češi ještě rozdíl zvýšili. Poláci hráli špatně a dopustili se mnoha chyb. Za stavu 7:11 si vzal trenér Polska Anastasi. Velmi dobře v českém týmu hrál Štokr a jeho smeč stanila skore při druhém TT 12:16. Převaha Čechů se zvýšila a Poláci byli bezradní. Češi vyhráli set 18:25.

Po několika míčích třetí sady Češi vybojovali dvoubodové vedení. Udrželi ho do prvního TT 6:8. Hra poláků začala vypadat mnohem lépe Dobře hrál Michal Winiarski a po jeho bodu Poláci šli do vedení 12:11. Dobře na bloku hráli Czarnowski a Nowakowski. Volejbalisté šli na druhý TT za stavu 16:14. Po pauze jen Češi končili útoky a rychle se ujali vedení 16:17. Po divoké a vzrušující skoncovce za stavu 24:25 rozhodčí zapískal pro Čechy. Češi už si užívali vítězství v zápase, ale rozhodnutí bylo změněno a hra pokračovala. Poláci vyhráli 28:26.

Výrazně nabuzení z koncovky předchozího setu Češi nastoupili do setu mobilizovaní. Po útoku středem Macha na první TT vedli Češí 6:8. Nicméně, když se na hřišti objevil Michal Ruciak zápas se otočil. Češi si nedokázali poradit s jeho kvalitním podáním 12:9. Po úspěšném bloku Poláků na Plateníka volejbalisté Polska vedli před druhým TT 16:13. Vedení bílo-červení udržovali až do konce setu a vynutili si tie-break 25:21.

Tie-break začal účiným blokem Čechů. Češi hráli lépe a rychle získali dvoubodové vedení, která udrželi do změny stran 6:8. Češi po každém získaném bodu ukazovali velkou radost poskakujíce v kruhu. Polákům se podařilo vyrovnat na 9:9, ale Pláteník znovu přivedl svůj tým do vedení 9:10. Poláci velbi slabě zahráli koncovku setu. Češi byli daleko lepší a zaslouženě vyhráli 11:15.

Polsko - Česká republika 2:3 (-26,-18,26,21,-11)
Polsko: Nowakowski, Winiarski, Kurek, Bartman, Zygadlo, Czarnowski, Zatorski (Libero) a Kubiak, Wisniewski, Jarosz, Ruciak
Češi: Popelka, Mach, P. Konečný, Pláteník, D. Konečný, Ticháček, Kryštof (Libero) a Stokr, Bence

Autor/Źródło: KS

Krátké zprávyArchiv
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Z bundesligového týmu Rote Raben Vilsbiburg má do Dukly Liberec namířeno nizozemská nahrávačka Kim Klein Lankhorst.

Zlatá evropská liga - muži - Strumica (MKD)

Severní Makedonie – Česko 0:3 (16:25, 15:25, 16:25)

CEV Beach Volleyball Nations Cup - skupina B – Balikesir (TUR)

Česko – Finsko K. Pavelková / A. Pavelková – Parkkinen / Prihti 2:1 (21:16, 20:22, 15:12), Hermannová / Štochlová – Ahtiainen / Lahti 0:2 (17:21,...

Dukla Liberec angažovala libero z finské Mestaruusliigy, na sever Čech se z týmu Vantaa Duck stěhuje Kanaďan Justin Lui.

Zlatá evropská liga

muži - Strumica (MKD): Česko – Estonsko 3:0 (25:22, 25:20, 25:16) ženy -Teplice: Česko – Rumunsko 3:1 (25:18, 22:25, 25:23, 25:23)

Česko – Dánsko K. Pavelková / A. Pavelková – Olsen / Schade 2:0 (21:9, 21:10), Hermannová / Štochlová – Johnsen / Bisgaard 2:0 (21:15, 21:16)